Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. GUSTAWA ORLICZ-DRESZERA W CHEŁMIE vs TECHNIKUM NR 2. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
📍 Chełm | Zdawalność: 98,7%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 7 | 57,7% Me: 72% · σ: 29,7% · Mo: 20% | 165 | 1 | 10 | 18,5% Me: 15% · σ: 13,3% · Mo: -% | 732 | 3 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 103 | 47,6% Me: 47% · σ: 18,7% · Mo: 30% | 687 | 3 | 30 | 37,4% Me: 33% · σ: 15,4% · Mo: 32% | 1193 | 4 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 228 | 85,4% Me: 92% · σ: 16,4% · Mo: 98% | 922 | 2 | 113 | 76,4% Me: 83% · σ: 20,5% · Mo: 78% | 1784 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 198 | 71,6% Me: 78% · σ: 22,8% · Mo: 87% | 1177 | 2 | 81 | 65,9% Me: 70% · σ: 24,0% · Mo: 85% | 1765 | 5 |
| język angielski ustny (M) | 228 | 94,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 225 | 2 | 112 | 76,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1995 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 229 | 59,7% Me: 60% · σ: 15,7% · Mo: 53% | 1420 | 2 | 113 | 46,1% Me: 47% · σ: 18,2% · Mo: 57% | 3223 | 5 |
| język polski ustny (M) | 229 | 94,6% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 21 | 2 | 112 | 67,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1961 | 10 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 229 | 69,5% Me: 70% · σ: 19,1% · Mo: 54% | 748 | 2 | 113 | 62,2% Me: 64% · σ: 23,2% · Mo: 28% | 1152 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 95 | 38,1% Me: 36% · σ: 23,5% · Mo: 18% | 687 | 2 | 53 | 24,6% Me: 24% · σ: 20,9% · Mo: 0% | 1176 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. GUSTAWA ORLICZ-DRESZERA W CHEŁMIE ma wyższą zdawalność ogólną (98,7% vs 86,6%).
Spośród 9 porównywalnych przedmiotów, II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. GUSTAWA ORLICZ-DRESZERA W CHEŁMIE wypada lepiej w 9, a TECHNIKUM NR 2 w 0.
| Przedmiot | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. GUSTAWA ORLICZ-DRESZERA W CHEŁMIE | TECHNIKUM NR 2 | Różnica |
|---|---|---|---|
| fizyka | 57,7% | 18,5% | 39,2 pkt proc. |
| język polski | 94,6% | 67,7% | 26,9 pkt proc. |
| język angielski | 94,1% | 76,9% | 17,2 pkt proc. |
| język polski | 59,7% | 46,1% | 13,6 pkt proc. |
| matematyka | 38,1% | 24,6% | 13,4 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 12,1 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „fizyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 39,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 7 osób w szkole A i 10 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.