Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU czy TECHNIKUM? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Radomsko | Zdawalność: 86,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 18 | 34% Me: 29% · σ: 18,0% · Mo: 27% | 1417 | 3 | 43 | 26,0% Me: 22% · σ: 14,6% · Mo: 15% | 2150 | 5 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 144 | 71,7% Me: 80% · σ: 24,1% · Mo: 95% | 2309 | 3 | 124 | 62,0% Me: 62% · σ: 26,6% · Mo: 97% | 3349 | 4 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 94 | 66,3% Me: 74% · σ: 23,8% · Mo: 88% | 1723 | 3 | 82 | 52,3% Me: 53,5% · σ: 30,7% · Mo: 15% | 3161 | 4 |
| język angielski ustny (M) | 144 | 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2270 | 3 | 124 | 69,1% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2992 | 5 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 145 | 53,5% Me: 57% · σ: 15,8% · Mo: 60% | 2240 | 3 | 125 | 52,0% Me: 52% · σ: 17,6% · Mo: 45% | 2444 | 4 |
| język polski ustny (M) | 145 | 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3984 | 6 | 125 | 62,9% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2536 | 3 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 145 | 57,2% Me: 54% · σ: 24,2% · Mo: 48% | 1515 | 3 | 125 | 42,1% Me: 40% · σ: 22,6% · Mo: 42% | 2976 | 5 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 70 | 20,2% Me: 12% · σ: 23,5% · Mo: 2% | 1375 | 3 | 22 | 12,4% Me: 7% · σ: 15,8% · Mo: 6% | 1839 | 4 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU ma wyższą zdawalność ogólną (86,9% vs 73,6%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM w 1.
| Przedmiot | TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU | TECHNIKUM | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 57,2% | 42,1% | 15,1 pkt proc. |
| język angielski | 66,3% | 52,3% | 14,0 pkt proc. |
| język polski | 49,4% | 62,9% | 13,5 pkt proc. |
| język angielski | 71,7% | 62,0% | 9,6 pkt proc. |
| geografia | 34% | 26,0% | 8,0 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 13,3 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 15,1 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 145 osób w szkole A i 125 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.