Porównaj dwie szkoły — która ma lepsze wyniki?

Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU i TECHNIKUM MECHANICZNO-BUDOWLANE W RADOMSKU — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.

SZKOŁA A (RSPO: 12976)

TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU

📍 Radomsko | Zdawalność: 86,9%

SZKOŁA B (RSPO: 12669)

TECHNIKUM MECHANICZNO-BUDOWLANE W RADOMSKU

📍 Radomsko | Zdawalność: 63,0%

Przedmiot maturalny Szkoła A Szkoła B
Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina Zdający Średnia i statystyki Miejsce PL Gmina
geografia poziom rozszerzony (M) 18 34% 🏆 Me: 29% · σ: 18,0% · Mo: 27% 1417 3 11 19,6% Me: 13% · σ: 15,4% · Mo: 10% 2691 7
język angielski poziom podstawowy (M) 144 71,7% 🏆 Me: 80% · σ: 24,1% · Mo: 95% 2309 3 46 51,4% Me: 50% · σ: 28,0% · Mo: 30% 4088 7
język angielski poziom rozszerzony (M) 94 66,3% 🏆 Me: 74% · σ: 23,8% · Mo: 88% 1723 3 27 40,5% Me: 30% · σ: 25,0% · Mo: 18% 3882 6
język angielski ustny (M) 144 74,7% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 2270 3 46 62,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3726 6
język polski poziom podstawowy (M) 145 53,5% 🏆 Me: 57% · σ: 15,8% · Mo: 60% 2240 3 46 49,0% Me: 48% · σ: 17,3% · Mo: 42% 2845 5
język polski ustny (M) 145 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3984 6 46 52,3% 🏆 Me: -% · σ: -% · Mo: -% 3760 5
matematyka poziom podstawowy (M) 145 57,2% 🏆 Me: 54% · σ: 24,2% · Mo: 48% 1515 3 46 45,7% Me: 40% · σ: 22,2% · Mo: 26% 2584 4
matematyka poziom rozszerzony (M) 70 20,2% 🏆 Me: 12% · σ: 23,5% · Mo: 2% 1375 3 14 6,4% Me: 4% · σ: 5,4% · Mo: 4% 2185 6

Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.

Która szkoła wypada lepiej?

TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU ma wyższą zdawalność ogólną (86,9% vs 63,0%).

Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU wypada lepiej w 7, a TECHNIKUM MECHANICZNO-BUDOWLANE W RADOMSKU w 1.

Największe różnice

Przedmiot TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU TECHNIKUM MECHANICZNO-BUDOWLANE W RADOMSKU Różnica
język angielski 66,3% 40,5% 25,7 pkt proc.
język angielski 71,7% 51,4% 20,2 pkt proc.
geografia 34% 19,6% 14,4 pkt proc.
matematyka 20,2% 6,4% 13,8 pkt proc.
język angielski 74,7% 62,3% 12,4 pkt proc.
Przedmioty bez opublikowanego średniego wyniku w porównaniu: fizyka poziom rozszerzony (M), informatyka poziom rozszerzony (M), język polski poziom rozszerzony (M) .

Jak odczytać te wyniki?

Zdawalność szkoły A jest wyższa o 23,9 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.

Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „język angielski poziom rozszerzony (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 25,7 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 94 osób w szkole A i 27 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.

Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.