Która szkoła osiągnęła lepsze wyniki matury 2026 — TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU czy TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU? Porównaj zdawalność, średnie wyniki z przedmiotów i pozycje w rankingach.
📍 Radom | Zdawalność: 94,5%
📍 Radomsko | Zdawalność: 86,9%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| fizyka poziom rozszerzony (M) | 19 | 18,7% Me: 13% · σ: 16,7% · Mo: 2% | 730 | 6 | 6 | 33,7% Me: 25% · σ: 28,5% · Mo: -% | 536 | 2 |
| geografia poziom rozszerzony (M) | 39 | 30,8% Me: 32% · σ: 15,1% · Mo: 38% | 1688 | 14 | 18 | 34% Me: 29% · σ: 18,0% · Mo: 27% | 1417 | 3 |
| informatyka poziom rozszerzony (M) | 14 | 13,3% Me: 10% · σ: 8,2% · Mo: 8% | 551 | 6 | 20 | 32,5% Me: 28% · σ: 22,9% · Mo: 26% | 359 | 1 |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 239 | 75,4% Me: 83% · σ: 21,3% · Mo: 92% | 1897 | 17 | 144 | 71,7% Me: 80% · σ: 24,1% · Mo: 95% | 2309 | 3 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 197 | 58,7% Me: 62% · σ: 26,4% · Mo: 83% | 2499 | 18 | 94 | 66,3% Me: 74% · σ: 23,8% · Mo: 88% | 1723 | 3 |
| język angielski ustny (M) | 238 | 77,5% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1911 | 14 | 144 | 74,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2270 | 3 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 239 | 51,1% Me: 52% · σ: 15,2% · Mo: 50% | 2565 | 27 | 145 | 53,5% Me: 57% · σ: 15,8% · Mo: 60% | 2240 | 3 |
| język polski ustny (M) | 238 | 68,3% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1895 | 17 | 145 | 49,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 3984 | 6 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 239 | 60,9% Me: 60% · σ: 18,1% · Mo: 54% | 1229 | 11 | 145 | 57,2% Me: 54% · σ: 24,2% · Mo: 48% | 1515 | 3 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 132 | 9,3% Me: 4% · σ: 12,6% · Mo: 0% | 2022 | 14 | 70 | 20,2% Me: 12% · σ: 23,5% · Mo: 2% | 1375 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU ma wyższą zdawalność ogólną (94,5% vs 86,9%).
Spośród 10 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU w 6.
| Przedmiot | TECHNIKUM W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W RADOMIU | TECHNIKUM ELEKTRYCZNO-ELEKTRONICZNE W RADOMSKU | Różnica |
|---|---|---|---|
| informatyka | 13,3% | 32,5% | 19,2 pkt proc. |
| język polski | 68,3% | 49,4% | 18,9 pkt proc. |
| fizyka | 18,7% | 33,7% | 15,0 pkt proc. |
| matematyka | 9,3% | 20,2% | 10,9 pkt proc. |
| język angielski | 58,7% | 66,3% | 7,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 7,6 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „informatyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 19,2 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 14 osób w szkole A i 20 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.