Sprawdź szczegółowe porównanie wyników egzaminu maturalnego 2026: TECHNIKUM NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŻORACH vs TECHNIKUM NR 2 W ŻORACH. Zobacz zdawalność i średnie wyniki z poszczególnych przedmiotów.
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 137 | 74,3% Me: 85% · σ: 23,6% · Mo: 95% | 2018 | 6 | 134 | 76,1% Me: 82,5% · σ: 20,5% · Mo: 90% | 1824 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 116 | 60,9% Me: 65% · σ: 26,6% · Mo: 78% | 2268 | 5 | 108 | 59,1% Me: 62,5% · σ: 24,4% · Mo: 67% | 2459 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 136 | 72,2% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2607 | 8 | 133 | 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1498 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 137 | 63,1% Me: 67% · σ: 17,8% · Mo: 67% | 1053 | 4 | 135 | 55,4% Me: 58% · σ: 16,2% · Mo: 63% | 1994 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 11 | 29,6% Me: 31% · σ: 21,1% · Mo: 0% | 1553 | 5 | 18 | 34,3% Me: 32,5% · σ: 25,6% · Mo: 0% | 1356 | 3 |
| język polski ustny (M) | 134 | 65,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2272 | 7 | 133 | 60,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2933 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 137 | 47,1% Me: 46% · σ: 22,9% · Mo: 22% | 2416 | 5 | 135 | 45,6% Me: 44% · σ: 21,7% · Mo: 30% | 2588 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 52 | 3,7% Me: 1% · σ: 6,5% · Mo: 0% | 2314 | 7 | 22 | 15,4% Me: 10% · σ: 16,3% · Mo: 2% | 1658 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
TECHNIKUM NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŻORACH ma wyższą zdawalność ogólną (79,9% vs 79,7%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, TECHNIKUM NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŻORACH wypada lepiej w 4, a TECHNIKUM NR 2 W ŻORACH w 4.
| Przedmiot | TECHNIKUM NR 1 IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŻORACH | TECHNIKUM NR 2 W ŻORACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 3,7% | 15,4% | 11,6 pkt proc. |
| język angielski | 72,2% | 80,7% | 8,5 pkt proc. |
| język polski | 63,1% | 55,4% | 7,7 pkt proc. |
| język polski | 65,0% | 60,0% | 5,0 pkt proc. |
| język polski | 29,6% | 34,3% | 4,6 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 0,2 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom rozszerzony (M)”: szkoła B ma wynik wyższy o 11,6 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 52 osób w szkole A i 22 w szkole B. Grupy wyraźnie różnią się liczebnością, dlatego interpretacja wymaga ostrożności.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.