Porównaj wyniki matur 2026 w szkołach I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W ŻORACH i TECHNIKUM NR 2 W ŻORACH — przedmiot po przedmiocie, wraz ze zdawalnością oraz pozycją każdej szkoły w rankingu ogólnopolskim i gminnym.
📍 Żory | Zdawalność: 99,4%
| Przedmiot maturalny | Szkoła A | Szkoła B | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | Zdający | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Gmina | |
| język angielski poziom podstawowy (M) | 172 | 92,2% Me: 93% · σ: 7,1% · Mo: 93% | 333 | 2 | 134 | 76,1% Me: 82,5% · σ: 20,5% · Mo: 90% | 1824 | 5 |
| język angielski poziom rozszerzony (M) | 56 | 75,2% Me: 81% · σ: 19,5% · Mo: 68% | 863 | 3 | 108 | 59,1% Me: 62,5% · σ: 24,4% · Mo: 67% | 2459 | 8 |
| język angielski ustny (M) | 172 | 92,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 312 | 1 | 133 | 80,7% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 1498 | 4 |
| język polski poziom podstawowy (M) | 172 | 70,9% Me: 72% · σ: 12,0% · Mo: 67% | 346 | 1 | 135 | 55,4% Me: 58% · σ: 16,2% · Mo: 63% | 1994 | 6 |
| język polski poziom rozszerzony (M) | 54 | 42,2% Me: 37% · σ: 24,3% · Mo: 0% | 1020 | 2 | 18 | 34,3% Me: 32,5% · σ: 25,6% · Mo: 0% | 1356 | 3 |
| język polski ustny (M) | 172 | 79,4% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 698 | 2 | 133 | 60,0% Me: -% · σ: -% · Mo: -% | 2933 | 9 |
| matematyka poziom podstawowy (M) | 172 | 74,5% Me: 76% · σ: 17,8% · Mo: 98% | 484 | 1 | 135 | 45,6% Me: 44% · σ: 21,7% · Mo: 30% | 2588 | 7 |
| matematyka poziom rozszerzony (M) | 79 | 42% Me: 40% · σ: 23,7% · Mo: 22% | 563 | 1 | 22 | 15,4% Me: 10% · σ: 16,3% · Mo: 2% | 1658 | 3 |
Legenda: Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna, 🏆 — lepszy średni wynik w danym przedmiocie. Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w Polsce, a Gmina — pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisie puchar nie jest przyznawany.
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W ŻORACH ma wyższą zdawalność ogólną (99,4% vs 79,7%).
Spośród 8 porównywalnych przedmiotów, I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W ŻORACH wypada lepiej w 8, a TECHNIKUM NR 2 W ŻORACH w 0.
| Przedmiot | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KAROLA MIARKI W ŻORACH | TECHNIKUM NR 2 W ŻORACH | Różnica |
|---|---|---|---|
| matematyka | 74,5% | 45,6% | 28,8 pkt proc. |
| matematyka | 42% | 15,4% | 26,6 pkt proc. |
| język polski | 79,4% | 60,0% | 19,4 pkt proc. |
| język angielski | 92,2% | 76,1% | 16,1 pkt proc. |
| język angielski | 75,2% | 59,1% | 16,1 pkt proc. |
Zdawalność szkoły A jest wyższa o 19,7 punktu procentowego. Różnica dotyczy odsetka osób, które otrzymały świadectwo dojrzałości, a nie średniego wyniku egzaminów.
Największa różnica w opublikowanych średnich dotyczy przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”: szkoła A ma wynik wyższy o 28,8 punktu procentowego. Egzamin zdawało odpowiednio 172 osób w szkole A i 135 w szkole B.
Średnie opisują wyniki określonych grup maturzystów, a nie skuteczność nauczania po uwzględnieniu poziomu uczniów przy przyjęciu do szkoły.
Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.