📈 Historia wyników: matematyka poziom rozszerzony (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W PRZEMYŚLU (Przemyśl) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 46,1%
🏆 Najlepszy rok 62,6% 2023
📉 Najsłabszy rok 37,1% 2025
👥 Zdających łącznie 453

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 5,8 pkt proc. względem 2025 r. (37,1% → 42,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 499. na 537. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (46,1%).

537. miejsce na 2428 szkół — wynik lepszy niż 77,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 8,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (34,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 26,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 114 1 62,6% Me: 64% · σ: 23,6% · Mo: 64% - 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 192 typ: 192 · publ.: 155
2024 114 - 41,6% Me: 41% · σ: 26,2% · Mo: 60% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 448 typ: 434 · publ.: 365
2025 106 - 37,1% Me: 35% · σ: 25,4% · Mo: 20% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 499 typ: 485 · publ.: 405
2026 119 1 42,9% Me: 38% · σ: 26,8% · Mo: 14% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 537 typ: 517 · publ.: 423

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 5,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 106 i 119 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.