📈 Historia wyników: matematyka poziom rozszerzony (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W LEGNICY (Legnica) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 41,1%
🏆 Najlepszy rok 46,1% 2023
📉 Najsłabszy rok 37,8% 2024
👥 Zdających łącznie 321

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 3,6 pkt proc. względem 2025 r. (38,5% → 42,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 449. na 562. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,9 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (41,1%).

562. miejsce na 2428 szkół — wynik lepszy niż 76,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 7,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (34,7%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 17,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 24,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 81 - 46,1% Me: 42% · σ: 21,5% · Mo: 24% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 559 typ: 559 · publ.: 470
2024 68 - 37,8% Me: 36% · σ: 24,6% · Mo: 6% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 559 typ: 534 · publ.: 451
2025 62 - 38,5% Me: 38% · σ: 22,0% · Mo: 46% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 449 typ: 437 · publ.: 361
2026 110 - 42,0% Me: 39% · σ: 24,5% · Mo: 56% - 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 562 typ: 541 · publ.: 443

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 3,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 62 i 110 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.