Wyniki matury z przedmiotu: matematyka poziom podstawowy (M)

Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.

Zakres danych: miejscowość zawiera „Tarnów”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony

Jak porównywać wyniki z tego egzaminu?

Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.

Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.

📍 Filtruj lokalizację
Wyczyść

Co wynika z danych?

Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)” dla 49 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 48,7%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.

Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 39,1% do 59,9%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.

Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 49 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.

Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.

Miejsce Szkoła Miejscowość Liczba zdających Średnia i statystyki Miejsce PL Miejsce w gminie
1 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWSKICH GÓRACH Tarnowskie Góry (Śląskie) 159 85,6% Me: 90% · σ: 13,7% · Mo: 98% 120 1
2 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.K.BRODZIŃSKIEGO W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 209 83,5% Me: 88% · σ: 14,5% · Mo: 96% 159 1
3 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.ADAMA MICKIEWICZA W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 300 80,8% Me: 86% · σ: 18,9% · Mo: 100% 249 2
4 IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 1 W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 222 79,1% Me: 82% · σ: 16,0% · Mo: 82% 308 3
5 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 138 76,6% Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 78% 396 4
6 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANII SEMPOŁOWSKIEJ W TARNOWSKICH GÓRACH Tarnowskie Góry (Śląskie) 173 76,0% Me: 78% · σ: 18,1% · Mo: 82% 421 2
7 TECHNIKUM TARNOWO PODGÓRNE Tarnowo Podgórne (Wielkopolskie) 76 70,4% Me: 74% · σ: 21,0% · Mo: 82% 697 1
8 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH W TARNOWIE PODGÓRNYM Tarnowo Podgórne (Wielkopolskie) 76 69,2% Me: 68% · σ: 18,2% · Mo: 54% 765 2
9 TECHNIKUM NR 1 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH IM.IGNACEGO MOŚCICKIEGO W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 101 65,3% Me: 66% · σ: 21,1% · Mo: 66% 984 5
10 TECHNIKUM NR 4 IM. TADEUSZA TERTILA W ZESPOLE SZKÓŁ MECHANICZNO-ELEKTRYCZNYCH W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 157 64,9% Me: 68% · σ: 23,4% · Mo: 76% 1009 6
11 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TOWARZYSTWA SALEZJAŃSKIEGO Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI I Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W SALEZJAŃSKIM OŚRODKU SZKOLNO - WYCHOWAWCZYM W TARNOWSKICH GÓRACH Tarnowskie Góry (Śląskie) 44 64,4% Me: 64% · σ: 20,6% · Mo: 54% 1043 3
12 I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) 139 62,6% Me: 62% · σ: 20,7% · Mo: 80% 1130 1
13 V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANUSZA KORCZAKA W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 136 59,9% Me: 59% · σ: 17,5% · Mo: 42% 1296 7
14 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO ZKS UNIA TARNÓW Tarnów (Małopolskie) 30 59,4% Me: 58% · σ: 17,6% · Mo: 62% 1331 8
15 XVI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ARMII KRAJOWEJ W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 88 58,5% Me: 56% · σ: 17,4% · Mo: 50% 1410 9
16 TECHNIKUM NR 9 Tarnowskie Góry (Śląskie) 67 56,5% Me: 56% · σ: 19,0% · Mo: 62% 1558 4
17 OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W ZESPOLE SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO Tarnów (Małopolskie) 13 54,5% Me: 52% · σ: 15,4% · Mo: 48% 1717 10
18 XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH IM. JANA SZCZEPANIKA W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 95 53,6% Me: 54% · σ: 18,6% · Mo: 54% 1806 11
19 TECHNIKUM NR 4 Tarnowskie Góry (Śląskie) 128 53,1% Me: 52% · σ: 21,4% · Mo: 42% 1850 5
20 VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 128 52,3% Me: 52% · σ: 20,7% · Mo: 54% 1926 12
21 TECHNIKUM NR 7 W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 47 52,3% Me: 50% · σ: 22,5% · Mo: 50% 1929 13
22 TECHNIKUM NR 7 Tarnowskie Góry (Śląskie) 49 50,0% Me: 48% · σ: 16,5% · Mo: 56% 2140 6
23 PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. ARTURA GROTTGERA W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 46 49,9% Me: 51% · σ: 20,7% · Mo: 36% 2154 14
24 TECHNIKUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-GASTRONOMICZNYCH IM. JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 57 49,7% Me: 46% · σ: 20,9% · Mo: 44% 2172 15
25 TECHNIKUM NR 5 W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I TECHNICZNYCH IM JANA SZCZEPANIKA W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 114 48,7% Me: 51% · σ: 18,7% · Mo: 52% 2266 16
26 SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IMIENIA KSIĘDZA PROFESORA JÓZEFA TISCHNERA W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 40 47,9% Me: 47% · σ: 19,9% · Mo: 56% 2343 17
27 VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE Tarnowskie Góry (Śląskie) 64 47,8% Me: 45% · σ: 17,4% · Mo: 38% 2362 7
28 TECHNIKUM NR 6 W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNO-ZAWODOWYCH W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 46 47,1% Me: 47% · σ: 16,3% · Mo: 32% 2420 18
29 TECHNIKUM NR 5 Tarnowskie Góry (Śląskie) 17 46,8% Me: 44% · σ: 21,8% · Mo: 28% 2452 8
30 TECHNIKUM NR 2 Tarnowskie Góry (Śląskie) 44 46,6% Me: 48% · σ: 20,7% · Mo: 10% 2483 9
31 LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH W TARNOWSKICH GÓRACH Tarnowskie Góry (Śląskie) 21 46,4% Me: 42% · σ: 20,9% · Mo: 20% 2498 10
32 TECHNIKUM NR 1 W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) 58 45,8% Me: 42% · σ: 23,3% · Mo: 52% 2572 2
33 TECHNIKUM NR 9 W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNO-OGRODNICZYCH IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 71 45,1% Me: 38% · σ: 21,3% · Mo: 38% 2642 19
34 XXI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SPORTOWE W TARNOWIE, Tarnów (Małopolskie) 43 44,2% Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 52% 2750 20
35 TECHNIKUM NR 2 W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 20 42,7% Me: 42% · σ: 17,9% · Mo: 24% 2918 21
36 TECHNIKUM NR 6 Tarnowskie Góry (Śląskie) 57 41,3% Me: 44% · σ: 17,0% · Mo: 20% 3053 11
37 TECHNIKUM NR 1 Tarnowskie Góry (Śląskie) 86 39,1% Me: 34% · σ: 19,0% · Mo: 16% 3280 12
38 NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE "U KONARSKIEGO' W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 46 38,1% Me: 36% · σ: 19,0% · Mo: 46% 3361 22
39 TECHNIKUM NR 12 Tarnowskie Góry (Śląskie) 27 33,6% Me: 30% · σ: 20,0% · Mo: 14% 3697 13
40 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" Tarnów (Małopolskie) 31 29,9% Me: 24% · σ: 17,2% · Mo: 12% 3908 23
41 II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ Dąbrowa Tarnowska (Małopolskie) 16 29,1% Me: 25% · σ: 11,4% · Mo: 24% 3954 3
42 XX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 6 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 12 26% Me: 17% · σ: 16,3% · Mo: 12% 4107 24
43 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO IM. KS. PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 8 24% Me: 26% · σ: 11,5% · Mo: 8% 4214 25
44 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ BUDOWLANYCH W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 7 22,9% Me: 18% · σ: 11,9% · Mo: - 4264 26
45 ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH „COSINUS II" W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 10 21,8% Me: 19% · σ: 12,3% · Mo: - 4319 27
46 RZEMIEŚLNICZA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 31 21,6% Me: 20% · σ: 9,8% · Mo: 14% 4327 28
47 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W TARNOWSKICH GÓRACH Tarnowskie Góry (Śląskie) 20 16,4% Me: 16% · σ: 6,6% · Mo: 12% 4539 14
48 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W TARNOWIE Tarnów (Małopolskie) 6 16% Me: 15% · σ: 5,8% · Mo: 12% 4544 29
49 BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W TARNOWSKICH GÓRACH Tarnowskie Góry (Śląskie) 6 14% Me: 14% · σ: 2,6% · Mo: 14% 4580 15

Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.

Macierz: liczba zdających / średni wynik

Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.

Zawęź zakres wykresu

Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.

Liczba zdających

Pełne maksimum w danych: 300. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.

Średni wynik

Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.