Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Opole”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)” dla 31 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 46,0%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 29,0% do 61,3%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 42 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR V W OPOLU | Opole (Opolskie) | 156 | 83,3% Me: 86% · σ: 12,3% · Mo: 80% | 165 | 1 | |
| 2 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR II Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII KONOPNICKIEJ W OPOLU | Opole (Opolskie) | 222 | 83,0% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 96% | 170 | 2 | |
| 3 | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 5 | Opole (Opolskie) | 152 | 82,5% Me: 85% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 190 | 3 | |
| 4 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR III Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE W OPOLU | Opole (Opolskie) | 95 | 79,4% Me: 86% · σ: 18,4% · Mo: 100% | 293 | 4 | |
| 5 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR I IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W OPOLU | Opole (Opolskie) | 217 | 75,1% Me: 76% · σ: 16,7% · Mo: 82% | 450 | 5 | |
| 6 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VIII IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO W OPOLU | Opole (Opolskie) | 173 | 71,4% Me: 74% · σ: 17,7% · Mo: 62% | 646 | 6 | |
| 7 | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 3 W OPOLU | Opole (Opolskie) | 158 | 68,7% Me: 68% · σ: 19,2% · Mo: 96% | 789 | 7 | |
| 8 | TECHNIKUM STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. TERESY BENEDYKTY OD KRZYŻA Z SIEDZIBĄ W OPOLU | Opole (Opolskie) | 9 | 62% Me: 60% · σ: 14,3% · Mo: - | 1169 | 8 | |
| 9 | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 1 | Opole (Opolskie) | 135 | 61,3% Me: 60% · σ: 19,4% · Mo: 54% | 1206 | 9 | |
| 10 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SZKÓŁ KATOLICKICH IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W OPOLU | Opole (Opolskie) | 24 | 60,2% Me: 53% · σ: 19,0% · Mo: 36% | 1269 | 10 | |
| 11 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR IX IM. GENERAŁA WŁADYSŁAWA ANDERSA W OPOLU | Opole (Opolskie) | 117 | 58,6% Me: 56% · σ: 19,8% · Mo: 48% | 1401 | 11 | |
| 12 | PUBLICZNE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH | Opole (Opolskie) | 40 | 51,9% Me: 50% · σ: 20,9% · Mo: 42% | 1972 | 12 | |
| 13 | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 2 W OPOLU | Opole (Opolskie) | 100 | 51,2% Me: 50% · σ: 17,6% · Mo: 36% | 2037 | 13 | |
| 14 | PUBLICZNE TECHNIKUM IM. TADEUSZA STARUCHA W OPOLU | Opole (Opolskie) | 24 | 49,5% Me: 46% · σ: 16,3% · Mo: 40% | 2188 | 14 | |
| 15 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W OPOLU LUBELSKIM | Opole Lubelskie (Lubelskie) | 54 | 47,7% Me: 48% · σ: 16,9% · Mo: 52% | 2368 | 1 | |
| 16 | PUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE NR VI IM. GEN. LEOPOLDA OKULICKIEGO "NIEDŹWIADKA" | Opole (Opolskie) | 142 | 46,0% Me: 44% · σ: 18,2% · Mo: 40% | 2536 | 15 | |
| 17 | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 6 W OPOLU | Opole (Opolskie) | 72 | 43,9% Me: 40% · σ: 23,2% · Mo: 40% | 2781 | 16 | |
| 18 | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 4 IM. RTM. WITOLDA PILECKIEGO W OPOLU | Opole (Opolskie) | 67 | 43,9% Me: 42% · σ: 17,7% · Mo: 52% | 2783 | 17 | |
| 19 | PUBLICZNE TECHNIKUM NR 7 W OPOLU | Opole (Opolskie) | 99 | 42,8% Me: 42% · σ: 17,8% · Mo: 30% | 2910 | 18 | |
| 20 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W OPOLU | Opole (Opolskie) | 42 | 41,5% Me: 38% · σ: 21,5% · Mo: 24% | 3031 | 19 | |
| 21 | SPOŁECZNE JĘZYKOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ALBERTA EINSTEINA WOLNEGO STOWARZYSZENIA REGIONU OPOLSKIEGO W OPOLU | Opole (Opolskie) | 24 | 39,4% Me: 40% · σ: 18,2% · Mo: 52% | 3232 | 20 | |
| 22 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OPOLU | Opole (Opolskie) | 13 | 38,9% Me: 38% · σ: 26,7% · Mo: 14% | 3296 | 21 | |
| 23 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W OPOLU | Opole (Opolskie) | 21 | 29,4% Me: 28% · σ: 13,9% · Mo: 16% | 3930 | 22 | |
| 24 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W OPOLU | Opole (Opolskie) | 21 | 29,0% Me: 26% · σ: 12,9% · Mo: 16% | 3965 | 23 | |
| 25 | TECHNIKUM W OPOLU LUBELSKIM | Opole Lubelskie (Lubelskie) | 15 | 26,4% Me: 24% · σ: 13,7% · Mo: 12% | 4089 | 2 | |
| 26 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W OPOLU | Opole (Opolskie) | 24 | 23,2% Me: 18% · σ: 14,8% · Mo: 14% | 4247 | 24 | |
| 27 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 | Opole (Opolskie) | 7 | 22,6% Me: 14% · σ: 15,0% · Mo: 12% | 4282 | 25 | |
| 28 | PUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA WOJEWÓDZKIEGO ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W OPOLU | Opole (Opolskie) | 32 | 20,8% Me: 15% · σ: 13,3% · Mo: 10% | 4366 | 26 | |
| 29 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 5 | Opole (Opolskie) | 8 | 20,2% Me: 21% · σ: 5,5% · Mo: 26% | 4389 | 27 | |
| 30 | PUBLICZNE TECHNIKUM WOJEWÓDZKIEGO ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W OPOLU | Opole (Opolskie) | 19 | 19,8% Me: 14% · σ: 12,3% · Mo: 10% | 4413 | 28 | |
| 31 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH NR V | Opole (Opolskie) | 7 | 17,4% Me: 14% · σ: 9,7% · Mo: - | 4518 | 29 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 222. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.