Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Kielce”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)” dla 41 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 53,9%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 38,3% do 71,7%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 53 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 228 | 86,2% Me: 90% · σ: 11,7% · Mo: 96% | 109 | 1 | |
| 2 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA ŚNIADECKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 342 | 84,0% Me: 88% · σ: 15,9% · Mo: 100% | 150 | 2 | |
| 3 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 287 | 82,8% Me: 86% · σ: 14,1% · Mo: 94% | 179 | 3 | |
| 4 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 74 | 80,9% Me: 85% · σ: 16,1% · Mo: 94% | 237 | 4 | |
| 5 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. CYPRIANA KAMILA NORWIDA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 229 | 77,9% Me: 80% · σ: 15,4% · Mo: 98% | 347 | 5 | |
| 6 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 14 | 77,6% Me: 84% · σ: 14,2% · Mo: 68% | 358 | 6 | |
| 7 | IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 228 | 77,1% Me: 80% · σ: 15,6% · Mo: 92% | 376 | 7 | |
| 8 | TECHNIKUM WETERYNARYJNE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 20 | 74,2% Me: 81% · σ: 21,4% · Mo: 60% | 492 | 8 | |
| 9 | I SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA REJA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 7 | 73,1% Me: 82% · σ: 22,8% · Mo: 82% | 544 | 9 | |
| 10 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH-SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO ZPRP | Kielce (Świętokrzyskie) | 18 | 72,1% Me: 71% · σ: 11,7% · Mo: 70% | 602 | 10 | |
| 11 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 84 | 71,7% Me: 74% · σ: 17,1% · Mo: 94% | 621 | 11 | |
| 12 | OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 15 | 71,5% Me: 80% · σ: 19,5% · Mo: 64% | 638 | 12 | |
| 13 | TECHNIKUM NR 4 IM. RYSZARDA KACZOROWSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 154 | 68,1% Me: 68% · σ: 19,2% · Mo: 58% | 819 | 13 | |
| 14 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. PIOTRA ŚCIEGIENNEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 255 | 66,6% Me: 68% · σ: 17,4% · Mo: 62% | 903 | 14 | |
| 15 | TECHNIKUM NR 7 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 177 | 66,1% Me: 66% · σ: 19,8% · Mo: 62% | 941 | 15 | |
| 16 | VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. J. PIŁSUDSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 325 | 59,9% Me: 60% · σ: 17,3% · Mo: 48% | 1298 | 16 | |
| 17 | I OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM AKADEMICKIE IM. JANINY KOSSAKOWSKIEJ-DĘBICKIEJ W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 12 | 59,2% Me: 58% · σ: 21,9% · Mo: 42% | 1347 | 17 | |
| 18 | TECHNIKUM NR 8 IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 18 | 58,9% Me: 58% · σ: 21,0% · Mo: 50% | 1369 | 18 | |
| 19 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 21 | 57,2% Me: 60% · σ: 18,6% · Mo: 60% | 1502 | 19 | |
| 20 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. JÓZEFA SZERMENTOWSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 49 | 54,6% Me: 53% · σ: 15,4% · Mo: 52% | 1702 | 20 | |
| 21 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH „COSINUS PLUS” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 14 | 53,9% Me: 57% · σ: 26,6% · Mo: - | 1778 | 21 | |
| 22 | PIERWSZE DWUJĘZYCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 7 | 50,6% Me: 52% · σ: 19,4% · Mo: - | 2089 | 22 | |
| 23 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE „AWANS” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 11 | 49,8% Me: 48% · σ: 21,8% · Mo: - | 2161 | 23 | |
| 24 | TECHNIKUM NR 1 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 66 | 49,6% Me: 48% · σ: 22,0% · Mo: 62% | 2178 | 24 | |
| 25 | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM ZAWODOWE W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 75 | 47,2% Me: 44% · σ: 21,1% · Mo: 42% | 2413 | 25 | |
| 26 | TECHNIKUM NR 11 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 53 | 46,8% Me: 44% · σ: 18,6% · Mo: 42% | 2460 | 26 | |
| 27 | TECHNIKUM NR 2 IM. GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 138 | 44,2% Me: 42% · σ: 17,2% · Mo: 36% | 2741 | 27 | |
| 28 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE MISTRZOSTWA SPORTOWEGO IM. JÓZEFA WYBICKIEGO | Kielce (Świętokrzyskie) | 168 | 43,9% Me: 42% · σ: 18,3% · Mo: 30% | 2782 | 28 | |
| 29 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA VERNE’A W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 22 | 43,5% Me: 40% · σ: 19,0% · Mo: 20% | 2823 | 29 | |
| 30 | PRYWATNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 26 | 43,2% Me: 45% · σ: 23,3% · Mo: 16% | 2862 | 30 | |
| 31 | TECHNIKUM NR 5 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 123 | 38,3% Me: 38% · σ: 19,2% · Mo: 18% | 3344 | 31 | |
| 32 | TECHNIKUM NR 6 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 145 | 37,2% Me: 34% · σ: 18,4% · Mo: 28% | 3442 | 32 | |
| 33 | PRYWATNE TECHNIKUM „AWANS” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 71 | 36,8% Me: 34% · σ: 17,3% · Mo: 28% | 3477 | 33 | |
| 34 | NIEPUBLICZNE TECHNIKUM ZAWODOWE IM. ŻOŁNIERZY SIŁ POKOJOWYCH ONZ ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 53 | 33,9% Me: 32% · σ: 20,5% · Mo: 10% | 3667 | 34 | |
| 35 | TECHNIKUM NR 3 IMIENIA DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 74 | 33,4% Me: 30% · σ: 17,4% · Mo: 30% | 3707 | 35 | |
| 36 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 46 | 32% Me: 28% · σ: 18,2% · Mo: 14% | 3793 | 36 | |
| 37 | PRYWATNE TECHNIKUM ZAWODOWE „PRO-FIL” W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 7 | 29,7% Me: 28% · σ: 11,8% · Mo: 28% | 3914 | 37 | |
| 38 | BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA NR 1 W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 11 | 22,5% Me: 22% · σ: 10,8% · Mo: 18% | 4287 | 38 | |
| 39 | RZEMIEŚLNICZA SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 12 | 20,5% Me: 17% · σ: 12,0% · Mo: 8% | 4376 | 39 | |
| 40 | NIEPUBLICZNA BRANŻOWA SZKOŁA II STOPNIA W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 16 | 18,6% Me: 14% · σ: 11,6% · Mo: 14% | 4470 | 40 | |
| 41 | NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH ZAKŁADU DOSKONALENIA ZAWODOWEGO W KIELCACH | Kielce (Świętokrzyskie) | 9 | 17,3% Me: 14% · σ: 7,7% · Mo: 14% | 4521 | 41 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 342. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.