Które szkoły mają najlepsze wyniki z matury z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)”? Zobacz ranking szkół w Polsce według średniego wyniku procentowego uzyskanego w 2026 roku.
Zakres danych: miejscowość zawiera „Gdynia”. · 📊 Graficzne przedstawienie — wykres na dole strony
Przy porównywaniu szkół z tego samego przedmiotu analizuj jednocześnie średni wynik, liczbę zdających i dostępne miary rozproszenia. Wysoka średnia niewielkiej grupy nie przesądza o wynikach pozostałych uczniów szkoły. Rankingi odnoszą się do opublikowanych danych, a brak wartości w tabeli nie oznacza wyniku 0%.
Porównuj ten sam poziom i formę egzaminu. W przypadku matury rozszerzonej do egzaminu przystępują uczniowie, którzy wybrali dany przedmiot; dlatego rankingu nie należy traktować jako pełnej oceny szkoły.
Dostępne są opublikowane średnie wyniki z przedmiotu „matematyka poziom podstawowy (M)” dla 31 szkół w analizowanym obszarze. Mediana średnich szkolnych wynosi 52,2%. Nie jest to mediana indywidualnych wyników maturzystów.
Środkowa część rozkładu średnich szkolnych (od około 25. do 75. percentyla) obejmuje wyniki od 38,5% do 71,2%. Rozpiętość pokazuje różnice pomiędzy szkołami, a nie rozrzut wyników uczniów wewnątrz szkoły.
Liczba zdających ten przedmiot w poszczególnych szkołach jest zróżnicowana; mediana liczebności opublikowanych grup wynosi 67 osób. Przy ocenie pojedynczego wyniku należy uwzględnić wielkość grupy.
Interpretacja generowana z opublikowanych danych; nie stanowi oceny jakości pracy szkoły.
| Miejsce | Szkoła | Miejscowość | Liczba zdających | Średnia i statystyki | Miejsce PL | Miejsce w gminie | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZ. DWUJĘZYCZNYMI IM. MARYNARKI WOJENNEJ RP | Gdynia (Pomorskie) | 154 | 93,2% Me: 96% · σ: 9,1% · Mo: 100% | 20 | 1 | |
| 2 | VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO | Gdynia (Pomorskie) | 161 | 89,7% Me: 94% · σ: 11,6% · Mo: 100% | 57 | 2 | |
| 3 | KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ŚW. JANA PAWŁA II W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 37 | 86,2% Me: 92% · σ: 12,8% · Mo: 94% | 110 | 3 | |
| 4 | II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ADAMA MICKIEWICZA | Gdynia (Pomorskie) | 205 | 85,0% Me: 90% · σ: 14,0% · Mo: 98% | 133 | 4 | |
| 5 | X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GDYŃSKICH NAUCZYCIELI BOHATERÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ | Gdynia (Pomorskie) | 130 | 81,0% Me: 86% · σ: 16,2% · Mo: 90% | 234 | 5 | |
| 6 | XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 217 | 78,3% Me: 82% · σ: 16,2% · Mo: 88% | 331 | 6 | |
| 7 | XVII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 121 | 77,7% Me: 80% · σ: 17,0% · Mo: 90% | 354 | 7 | |
| 8 | I AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA | Gdynia (Pomorskie) | 154 | 72,8% Me: 76% · σ: 18,4% · Mo: 62% | 565 | 8 | |
| 9 | IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO | Gdynia (Pomorskie) | 182 | 71,2% Me: 74% · σ: 17,1% · Mo: 60% | 659 | 9 | |
| 10 | OGÓLNOKSZTAŁCĄCE LICEUM JEZUITÓW Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM ŚW. STANISŁAWA KOSTKI W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 29 | 68,3% Me: 68% · σ: 19,8% · Mo: 56% | 810 | 10 | |
| 11 | TECHNIKUM ELEKTRONICZNE NR 1 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI | Gdynia (Pomorskie) | 120 | 68,0% Me: 69% · σ: 18,9% · Mo: 52% | 834 | 11 | |
| 12 | VII SPORTOWE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JÓZEFA WYBICKIEGO | Gdynia (Pomorskie) | 67 | 61,7% Me: 60% · σ: 18,7% · Mo: 56% | 1186 | 12 | |
| 13 | TECHNIKUM CHŁODNICZE IM. PROF. M.T. HUBERA | Gdynia (Pomorskie) | 20 | 60,5% Me: 59% · σ: 15,9% · Mo: 68% | 1249 | 13 | |
| 14 | PAŃSTWOWE LICEUM SZTUK PLASTYCZNYCH IM. MAGDALENY ABAKANOWICZ W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 79 | 57,7% Me: 58% · σ: 17,6% · Mo: 58% | 1471 | 14 | |
| 15 | TECHNIKUM MECHANICZNE NR 1 | Gdynia (Pomorskie) | 33 | 56,7% Me: 56% · σ: 15,7% · Mo: 48% | 1542 | 15 | |
| 16 | V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.PŁK.STANISŁAWA DĄBKA | Gdynia (Pomorskie) | 190 | 52,2% Me: 52% · σ: 20,5% · Mo: 38% | 1933 | 16 | |
| 17 | TECHNIKUM EKONOMICZNE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO | Gdynia (Pomorskie) | 89 | 51,6% Me: 52% · σ: 18,7% · Mo: 42% | 2003 | 17 | |
| 18 | GDYŃSKIE LICEUM AUTORSKIE SPOŁECZNEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO | Gdynia (Pomorskie) | 25 | 47,8% Me: 42% · σ: 19,1% · Mo: 26% | 2349 | 18 | |
| 19 | PIERWSZE SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 45 | 47,3% Me: 50% · σ: 21,4% · Mo: 50% | 2398 | 19 | |
| 20 | TECHNIKUM BUDOWY OKRĘTÓW | Gdynia (Pomorskie) | 25 | 47,1% Me: 50% · σ: 17,7% · Mo: 26% | 2417 | 20 | |
| 21 | TECHNIKUM HOTELARSKIE | Gdynia (Pomorskie) | 47 | 46,9% Me: 44% · σ: 18,1% · Mo: 38% | 2437 | 21 | |
| 22 | TECHNIKUM TEB EDUKACJA W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 82 | 46,9% Me: 45% · σ: 20,1% · Mo: 54% | 2443 | 22 | |
| 23 | TECHNIKUM TRANSPORTOWE | Gdynia (Pomorskie) | 127 | 45,5% Me: 42% · σ: 20,8% · Mo: 40% | 2605 | 23 | |
| 24 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TEB EDUKACJA W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 31 | 38,5% Me: 38% · σ: 12,6% · Mo: 30% | 3332 | 24 | |
| 25 | TECHNIKUM GASTRONOMICZNE | Gdynia (Pomorskie) | 47 | 38,3% Me: 36% · σ: 21,7% · Mo: 16% | 3341 | 25 | |
| 26 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH | Gdynia (Pomorskie) | 10 | 38% Me: 34% · σ: 21,9% · Mo: 12% | 3371 | 26 | |
| 27 | TECHNIKUM NR 3 | Gdynia (Pomorskie) | 24 | 31,4% Me: 27% · σ: 12,7% · Mo: 24% | 3831 | 27 | |
| 28 | TECHNIKUM BUDOWLANE | Gdynia (Pomorskie) | 8 | 30,2% Me: 26% · σ: 15,1% · Mo: - | 3896 | 28 | |
| 29 | ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE ,,BETA" W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 25 | 25,0% Me: 22% · σ: 10,9% · Mo: 16% | 4158 | 29 | |
| 30 | PUBLICZNE ZAOCZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "COSINUS PLUS" W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 76 | 20,8% Me: 18% · σ: 13,1% · Mo: 16% | 4369 | 30 | |
| 31 | LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH "ŻAK" W GDYNI | Gdynia (Pomorskie) | 23 | 16,8% Me: 16% · σ: 8,9% · Mo: 20% | 4533 | 31 |
Legenda: Miejsce dotyczy aktualnego, zawężonego zakresu danych, a Miejsce PL oznacza pozycję szkoły w całej Polsce. Me — mediana, σ — odchylenie standardowe, Mo — modalna. Miejsce w gminie oznacza pozycję wśród szkół z tej samej gminy. Przy remisach szkoły mają to samo miejsce.
Wykres obejmuje wszystkie szkoły z opublikowanym wynikiem w aktualnym zakresie filtrów — również te, które nie mieszczą się w limicie tabeli.
Wpisz minimalne i maksymalne wartości dla obu osi.
Pełne maksimum w danych: 217. Domyślny zakres obejmuje wszystkie szkoły.
Standardowy zakres wyników procentowych: 0–100%.