📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM KOMUNIKACJI (Poznań) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 89,0%
🏆 Najlepszy rok 92,3% 2024
📉 Najsłabszy rok 86,5% 2026
👥 Zdających łącznie 410

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,9 pkt proc. względem 2025 r. (88,4% → 86,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 123. na 104. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (89,0%).

104. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 97,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 40,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 32,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 103 - 92,3% Me: 96% · σ: 8,7% · Mo: 98% 100% 2 typ: 1 · publ.: 1 2 typ: 1 · publ.: 1 41 typ: 4 · publ.: 4
2025 158 - 88,4% Me: 94% · σ: 13,6% · Mo: 100% 100% 6 typ: 1 · publ.: 1 6 typ: 1 · publ.: 1 123 typ: 5 · publ.: 5
2026 149 - 86,5% Me: 90% · σ: 13,5% · Mo: 100% 100% 5 typ: 1 · publ.: 1 5 typ: 1 · publ.: 1 104 typ: 10 · publ.: 7

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 158 i 149 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.