📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W OLEŚNICY (Oleśnica) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 67,6%
🏆 Najlepszy rok 72,4% 2023
📉 Najsłabszy rok 62,1% 2025
👥 Zdających łącznie 490

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 7,9 pkt proc. względem 2025 r. (62,1% → 70,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1336. na 718. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,5 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (67,6%).

718. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 84,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 41,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 28,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 114 - 72,4% Me: 74% · σ: 19,7% · Mo: 74% 99,1% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 714 typ: 714 · publ.: 601
2024 109 - 65,7% Me: 67% · σ: 19,6% · Mo: 67% 98,2% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1221 typ: 989 · publ.: 818
2025 117 - 62,1% Me: 64% · σ: 18,1% · Mo: 50% 99,1% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1336 typ: 1115 · publ.: 894
2026 150 - 70,0% Me: 74% · σ: 19,8% · Mo: 76% 98,7% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 718 typ: 645 · publ.: 522

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 7,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 117 i 150 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.