📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 3 (Mielec) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 63,3%
🏆 Najlepszy rok 66,6% 2024
📉 Najsłabszy rok 60,8% 2026
👥 Zdających łącznie 537

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,8 pkt proc. względem 2025 r. (62,5% → 60,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1308. na 1236. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (63,3%).

1236. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 73,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 51,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 182 - 66,6% Me: 67% · σ: 22,2% · Mo: 89% 95,6% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 1152 typ: 203 · publ.: 194
2025 174 - 62,5% Me: 63% · σ: 24,8% · Mo: 96% 93,6% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 1308 typ: 210 · publ.: 198
2026 181 - 60,8% Me: 60% · σ: 22,2% · Mo: 46% 95,6% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 1236 typ: 197 · publ.: 179

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 174 i 181 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.