📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM W SOKOŁOWIE PODLASKIM (Sokołów Podlaski) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 42,0%
🏆 Najlepszy rok 46,1% 2024
📉 Najsłabszy rok 38,1% 2026
👥 Zdających łącznie 332

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 3,9 pkt proc. względem 2025 r. (41,9% → 38,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 3014. na 3365. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (42,0%).

3365. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 26,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 8,1 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 43,8%, czyli wynik szkoły jest niższy o 5,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 110 - 46,1% Me: 44,5% · σ: 23,6% · Mo: 30% 73,6% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 2990 typ: 1144 · publ.: 1092
2025 104 - 41,9% Me: 38% · σ: 24,7% · Mo: 12% 66,3% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 3014 typ: 1092 · publ.: 1035
2026 118 - 38,1% Me: 38% · σ: 20,5% · Mo: 12% 64,4% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 3365 typ: 1278 · publ.: 1192

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 3,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 104 i 118 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.