📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W TORUNIU (Toruń) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 87,1%
🏆 Najlepszy rok 89% 2023
📉 Najsłabszy rok 85,2% 2025
👥 Zdających łącznie 646

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,4 pkt proc. względem 2025 r. (85,2% → 85,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 207. na 119. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (87,1%).

119. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 97,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 32,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 31,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 156 - 89% Me: 93% · σ: 12,3% · Mo: 100% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 109 typ: 109 · publ.: 92
2024 170 1 88,5% Me: 93% · σ: 13,3% · Mo: 100% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 119 typ: 107 · publ.: 89
2025 153 - 85,2% Me: 90% · σ: 15,3% · Mo: 100% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 207 typ: 198 · publ.: 168
2026 167 - 85,7% Me: 90% · σ: 13,6% · Mo: 100% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 119 typ: 109 · publ.: 94

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 153 i 167 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.