📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU (Radomsko) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 74,7%
🏆 Najlepszy rok 77,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 69,1% 2026
👥 Zdających łącznie 496

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 6,8 pkt proc. względem 2025 r. (75,9% → 69,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 568. na 770. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (74,7%).

770. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 83,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 42,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 26,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 125 - 75,9% Me: 80% · σ: 19,8% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 548 typ: 548 · publ.: 464
2024 93 - 77,8% Me: 87% · σ: 22,3% · Mo: 98% 96,8% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 496 typ: 452 · publ.: 369
2025 131 - 75,9% Me: 82% · σ: 21,6% · Mo: 100% 98,5% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 568 typ: 530 · publ.: 437
2026 147 - 69,1% Me: 70% · σ: 24,5% · Mo: 100% 95,9% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 770 typ: 685 · publ.: 553

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 6,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 131 i 147 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.