📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: XIV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI (Szczecin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 85,9%
🏆 Najlepszy rok 87,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 83,5% 2026
👥 Zdających łącznie 487

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 4,1 pkt proc. względem 2025 r. (87,6% → 83,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 138. na 156. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (85,9%).

156. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 96,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 30,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 52,2%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 31,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 138 - 84,9% Me: 88% · σ: 13,6% · Mo: 98% 100% 5 typ: 5 · publ.: 5 5 typ: 5 · publ.: 5 207 typ: 207 · publ.: 170
2024 116 - 87,7% Me: 92% · σ: 12,6% · Mo: 100% 100% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 131 typ: 118 · publ.: 97
2025 100 - 87,6% Me: 92% · σ: 13,5% · Mo: 100% 100% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 138 typ: 131 · publ.: 112
2026 133 - 83,5% Me: 88% · σ: 14,9% · Mo: 98% 100% 4 typ: 3 · publ.: 3 4 typ: 3 · publ.: 3 156 typ: 145 · publ.: 125

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 4,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 100 i 133 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.