📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 7 (Rzeszów) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 72,5%
🏆 Najlepszy rok 82,2% 2024
📉 Najsłabszy rok 64,9% 2026
👥 Zdających łącznie 392

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,6 pkt proc. względem 2025 r. (70,5% → 64,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 841. na 1015. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 7,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (72,5%).

1015. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 77,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 56,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 8,2 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 129 - 82,2% Me: 85% · σ: 14,7% · Mo: 100% 100% 7 typ: 2 · publ.: 2 7 typ: 2 · publ.: 2 311 typ: 30 · publ.: 28
2025 138 - 70,5% Me: 74% · σ: 19,1% · Mo: 82% 99,3% 12 typ: 2 · publ.: 2 12 typ: 2 · publ.: 2 841 typ: 73 · publ.: 66
2026 125 - 64,9% Me: 66% · σ: 19,1% · Mo: 82% 99,2% 16 typ: 2 · publ.: 2 16 typ: 2 · publ.: 2 1015 typ: 135 · publ.: 125

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 138 i 125 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.