📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W ZAWIERCIU (Zawiercie) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 69,4%
🏆 Najlepszy rok 73,0% 2025
📉 Najsłabszy rok 62,9% 2026
👥 Zdających łącznie 591

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 10,1 pkt proc. względem 2025 r. (73,0% → 62,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 708. na 1119. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 6,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (69,4%).

1119. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 75,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 9,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 47,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 15,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 127 - 72,2% Me: 73% · σ: 20,0% · Mo: 98% 97,6% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 723 typ: 723 · publ.: 609
2024 130 - 69,4% Me: 72% · σ: 21,7% · Mo: 100% 99,2% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 978 typ: 834 · publ.: 695
2025 130 - 73,0% Me: 78% · σ: 20,3% · Mo: 82% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 708 typ: 656 · publ.: 535
2026 204 - 62,9% Me: 62% · σ: 20,0% · Mo: 52% 98,5% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1119 typ: 955 · publ.: 764

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 10,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 130 i 204 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.