📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 4 W TCZEWIE (Tczew) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 47,8%
🏆 Najlepszy rok 51,2% 2024
📉 Najsłabszy rok 43,9% 2026
👥 Zdających łącznie 373

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 4,3 pkt proc. względem 2025 r. (48,2% → 43,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 2447. na 2776. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (47,8%).

2776. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 39,6% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 2,3 pkt proc. niższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 42,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 1,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 122 - 51,2% Me: 48% · σ: 18,9% · Mo: 41% 92,6% 5 typ: 2 · publ.: 2 5 typ: 2 · publ.: 2 2510 typ: 862 · publ.: 827
2025 117 - 48,2% Me: 46% · σ: 21,6% · Mo: 46% 84,5% 5 typ: 2 · publ.: 2 5 typ: 2 · publ.: 2 2447 typ: 754 · publ.: 715
2026 134 - 43,9% Me: 42% · σ: 18,9% · Mo: 28% 87,7% 6 typ: 2 · publ.: 2 6 typ: 2 · publ.: 2 2776 typ: 925 · publ.: 872

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 4,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 117 i 134 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.