📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE (Łuków) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 78,1%
🏆 Najlepszy rok 83,3% 2024
📉 Najsłabszy rok 73,5% 2026
👥 Zdających łącznie 774

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 3,4 pkt proc. względem 2025 r. (77,0% → 73,5%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 519. na 518. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,5 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (78,1%).

518. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 88,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 20,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 61,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 12,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 199 - 78,6% Me: 85% · σ: 19,9% · Mo: 98% 99,5% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 438 typ: 438 · publ.: 366
2024 189 - 83,3% Me: 89% · σ: 16,5% · Mo: 100% 98,9% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 266 typ: 241 · publ.: 194
2025 145 - 77,0% Me: 80% · σ: 19,3% · Mo: 94% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 519 typ: 484 · publ.: 401
2026 241 - 73,5% Me: 74% · σ: 17,9% · Mo: 90% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 518 typ: 475 · publ.: 385

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 3,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 145 i 241 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.