📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W ZAMBROWIE (Zambrów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,8%
🏆 Najlepszy rok 73,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 67,0% 2023
👥 Zdających łącznie 412

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 4,6 pkt proc. względem 2025 r. (73,6% → 69,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 677. na 778. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,8%).

778. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 83,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 15,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 50,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 102 - 67,0% Me: 72% · σ: 23,5% · Mo: 100% 94,1% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 952 typ: 952 · publ.: 788
2024 85 - 73,8% Me: 76% · σ: 19,1% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 722 typ: 643 · publ.: 531
2025 91 - 73,6% Me: 78% · σ: 20,2% · Mo: 78% 96,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 677 typ: 629 · publ.: 512
2026 134 - 69,0% Me: 74% · σ: 20,1% · Mo: 76% 99,3% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 778 typ: 693 · publ.: 559

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 4,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 91 i 134 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.