📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W MIELCU (Mielec) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 83,3%
🏆 Najlepszy rok 86,5% 2025
📉 Najsłabszy rok 80,0% 2024
👥 Zdających łącznie 787

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 4,6 pkt proc. względem 2025 r. (86,5% → 81,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 166. na 207. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (83,3%).

207. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 95,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 28,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 51,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 30,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 188 - 84,8% Me: 91% · σ: 15,5% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 218 typ: 218 · publ.: 179
2024 180 - 80,0% Me: 87% · σ: 18,6% · Mo: 93% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 405 typ: 372 · publ.: 301
2025 186 1 86,5% Me: 94% · σ: 16,1% · Mo: 100% 98,9% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 166 typ: 158 · publ.: 133
2026 233 1 81,9% Me: 88% · σ: 16,3% · Mo: 98% 99,6% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 207 typ: 192 · publ.: 162

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 4,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 186 i 233 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.