📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 4 W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNYCH (Włocławek) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 71,8%
🏆 Najlepszy rok 78,0% 2025
📉 Najsłabszy rok 67,4% 2024
👥 Zdających łącznie 403

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 8,0 pkt proc. względem 2025 r. (78,0% → 70,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 457. na 719. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,8 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (71,8%).

719. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 84,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 23,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 46,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 23,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 134 - 67,4% Me: 70% · σ: 22,3% · Mo: 59% 94,8% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 1098 typ: 182 · publ.: 174
2025 124 - 78,0% Me: 84% · σ: 17,8% · Mo: 92% 99,2% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 457 typ: 30 · publ.: 28
2026 145 - 70,0% Me: 74% · σ: 22,3% · Mo: 92% 95,1% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 719 typ: 74 · publ.: 66

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 8,0 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 124 i 145 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.