📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRONICZNYCH TECHNIKUM ELEKTRONICZNE W LUBLINIE (Lublin) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 87,0%
🏆 Najlepszy rok 89,1% 2024
📉 Najsłabszy rok 85,1% 2025
👥 Zdających łącznie 397

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,7 pkt proc. względem 2025 r. (85,1% → 86,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 209. na 101. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (87,0%).

101. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 97,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 40,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 53,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 33,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 122 - 89,1% Me: 93% · σ: 11,2% · Mo: 98% 100% 3 typ: 1 · publ.: 1 3 typ: 1 · publ.: 1 108 typ: 11 · publ.: 10
2025 143 - 85,1% Me: 90% · σ: 13,9% · Mo: 100% 100% 8 typ: 1 · publ.: 1 8 typ: 1 · publ.: 1 209 typ: 10 · publ.: 9
2026 132 - 86,8% Me: 92% · σ: 11,8% · Mo: 96% 100% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 101 typ: 9 · publ.: 6

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 143 i 132 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.