📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 17 (Katowice) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 82,1%
🏆 Najlepszy rok 86,9% 2024
📉 Najsłabszy rok 79,6% 2025
👥 Zdających łącznie 466

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,2 pkt proc. względem 2025 r. (79,6% → 79,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 388. na 278. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (82,1%).

278. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 94,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 33,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 50,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 29,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 164 - 86,9% Me: 91% · σ: 13,7% · Mo: 96% 100% 4 typ: 1 · publ.: 1 4 typ: 1 · publ.: 1 147 typ: 16 · publ.: 14
2025 167 - 79,6% Me: 82% · σ: 16,5% · Mo: 96% 100% 7 typ: 1 · publ.: 1 7 typ: 1 · publ.: 1 388 typ: 25 · publ.: 23
2026 135 - 79,7% Me: 84% · σ: 15,8% · Mo: 94% 100% 6 typ: 1 · publ.: 1 6 typ: 1 · publ.: 1 278 typ: 18 · publ.: 14

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 167 i 135 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.