📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (Rzeszów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 73,4%
🏆 Najlepszy rok 75,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 71,2% 2025
👥 Zdających łącznie 947

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,9 pkt proc. względem 2025 r. (71,2% → 72,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 801. na 598. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,2 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (73,4%).

598. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 87,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 19,1 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 56,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 15,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 236 - 74,3% Me: 78% · σ: 17,8% · Mo: 89% 99,2% 10 typ: 10 · publ.: 8 10 typ: 10 · publ.: 8 628 typ: 628 · publ.: 535
2024 227 - 75,7% Me: 78% · σ: 17,0% · Mo: 91% 100% 12 typ: 10 · publ.: 9 12 typ: 10 · publ.: 9 616 typ: 558 · publ.: 460
2025 227 - 71,2% Me: 72% · σ: 19,8% · Mo: 94% 99,1% 11 typ: 10 · publ.: 9 11 typ: 10 · publ.: 9 801 typ: 736 · publ.: 599
2026 257 - 72,2% Me: 72% · σ: 16,5% · Mo: 80% 100% 10 typ: 9 · publ.: 8 10 typ: 9 · publ.: 8 598 typ: 545 · publ.: 441

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 227 i 257 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.