📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W MYŚLENICACH (Myślenice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 72,7%
🏆 Najlepszy rok 77,8% 2023
📉 Najsłabszy rok 67,6% 2024
👥 Zdających łącznie 459

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,9 pkt proc. względem 2025 r. (73,5% → 71,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 684. na 625. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (72,7%).

625. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 86,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 18,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 49,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 22,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 110 - 77,8% Me: 79% · σ: 16,4% · Mo: 96% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 469 typ: 469 · publ.: 392
2024 113 - 67,6% Me: 70% · σ: 21,2% · Mo: 70% 97,3% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1091 typ: 913 · publ.: 757
2025 116 - 73,5% Me: 77% · σ: 20,2% · Mo: 98% 99,1% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 684 typ: 636 · publ.: 517
2026 120 - 71,7% Me: 74% · σ: 17,4% · Mo: 58% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 625 typ: 566 · publ.: 457

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 116 i 120 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.