📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STANISŁAWA STASZICA W STARACHOWICACH (Starachowice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 68,4%
🏆 Najlepszy rok 71,8% 2023
📉 Najsłabszy rok 62,4% 2026
👥 Zdających łącznie 513

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 6,6 pkt proc. względem 2025 r. (69,0% → 62,4%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 912. na 1137. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 6,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (68,4%).

1137. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 75,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 9,3 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 53,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 9,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 123 - 71,8% Me: 74% · σ: 18,4% · Mo: 61% 99,2% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 738 typ: 738 · publ.: 623
2024 116 - 70,3% Me: 72% · σ: 20,4% · Mo: 87% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 922 typ: 798 · publ.: 665
2025 111 - 69,0% Me: 70% · σ: 21,9% · Mo: 44% 98,2% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 912 typ: 826 · publ.: 672
2026 163 - 62,4% Me: 64% · σ: 19,1% · Mo: 46% 97,5% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 1137 typ: 970 · publ.: 776

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 6,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 111 i 163 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.