📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: XI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JADWIGI I WACŁAWA ZEMBRZUSKICH (Poznań) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,7%
🏆 Najlepszy rok 74,1% 2023
📉 Najsłabszy rok 69,3% 2024
👥 Zdających łącznie 628

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,3 pkt proc. względem 2025 r. (69,5% → 69,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 895. na 734. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,7%).

734. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 84,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 54,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 15,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 127 - 74,1% Me: 76% · σ: 17,1% · Mo: 87% 100% 22 typ: 22 · publ.: 20 22 typ: 22 · publ.: 20 637 typ: 637 · publ.: 543
2024 150 - 69,3% Me: 70% · σ: 18,5% · Mo: 83% 100% 29 typ: 24 · publ.: 22 29 typ: 24 · publ.: 22 985 typ: 839 · publ.: 699
2025 166 - 69,5% Me: 74% · σ: 19,6% · Mo: 76% 99,4% 28 typ: 25 · publ.: 20 28 typ: 25 · publ.: 20 895 typ: 810 · publ.: 658
2026 185 - 69,8% Me: 70% · σ: 18,6% · Mo: 56% 98,4% 24 typ: 22 · publ.: 19 24 typ: 22 · publ.: 19 734 typ: 657 · publ.: 531

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 166 i 185 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.