📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: TECHNIKUM NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO NR 1 "BUDOWLANKA" W ZIELONEJ GÓRZE (Zielona Góra) — wyniki za dostępne roczniki: 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 65,8%
🏆 Najlepszy rok 70,6% 2024
📉 Najsłabszy rok 62,9% 2025
👥 Zdających łącznie 464

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,1 pkt proc. względem 2025 r. (62,9% → 64,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1276. na 1068. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,8 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (65,8%).

1068. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 76,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 17,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (46,2%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 49,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 14,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2024 161 - 70,6% Me: 72% · σ: 17,8% · Mo: 76% 99,4% 5 typ: 1 · publ.: 1 5 typ: 1 · publ.: 1 909 typ: 123 · publ.: 117
2025 138 - 62,9% Me: 62% · σ: 22,4% · Mo: 52% 96,4% 5 typ: 1 · publ.: 1 5 typ: 1 · publ.: 1 1276 typ: 200 · publ.: 188
2026 165 - 64,0% Me: 62% · σ: 19,4% · Mo: 40% 98,8% 5 typ: 1 · publ.: 1 5 typ: 1 · publ.: 1 1068 typ: 152 · publ.: 139

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 138 i 165 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.