📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W RADOMIU (Radom) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 85,4%
🏆 Najlepszy rok 87,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 80,9% 2026
👥 Zdających łącznie 372

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,5 pkt proc. względem 2025 r. (86,3% → 80,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 176. na 242. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,6 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (85,4%).

242. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 94,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 27,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 49,9%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 30,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 90 - 86,8% Me: 89% · σ: 12,3% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 168 typ: 168 · publ.: 141
2024 80 - 87,8% Me: 91% · σ: 11,8% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 128 typ: 116 · publ.: 96
2025 87 - 86,3% Me: 88% · σ: 12,1% · Mo: 96% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 176 typ: 168 · publ.: 142
2026 115 - 80,9% Me: 86% · σ: 15,4% · Mo: 92% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 242 typ: 226 · publ.: 191

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,5 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 87 i 115 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.