📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO (Częstochowa) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 78,5%
🏆 Najlepszy rok 82,4% 2023
📉 Najsłabszy rok 75,1% 2026
👥 Zdających łącznie 605

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,3 pkt proc. względem 2025 r. (77,4% → 75,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 491. na 457. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (78,5%).

457. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 90,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 22,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 47,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 27,3 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 135 - 82,4% Me: 87% · σ: 15,4% · Mo: 96% 99,3% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 288 typ: 288 · publ.: 238
2024 142 - 79,1% Me: 81,5% · σ: 13,7% · Mo: 83% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 445 typ: 412 · publ.: 335
2025 142 - 77,4% Me: 80% · σ: 17,5% · Mo: 100% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 491 typ: 459 · publ.: 382
2026 186 - 75,1% Me: 78% · σ: 14,9% · Mo: 80% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 457 typ: 421 · publ.: 343

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 142 i 186 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.