📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W RYBNIKU (Rybnik) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 79,4%
🏆 Najlepszy rok 81,1% 2025
📉 Najsłabszy rok 76,6% 2024
👥 Zdających łącznie 777

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,1 pkt proc. względem 2025 r. (81,1% → 79,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 324. na 309. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (79,4%).

309. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 93,3% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 25,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 48,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 30,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 189 - 80,9% Me: 85% · σ: 15,7% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 343 typ: 343 · publ.: 284
2024 166 - 76,6% Me: 80% · σ: 17,4% · Mo: 91% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 563 typ: 509 · publ.: 414
2025 170 - 81,1% Me: 84% · σ: 15,7% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 324 typ: 305 · publ.: 258
2026 252 - 79,0% Me: 82% · σ: 14,6% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 309 typ: 284 · publ.: 238

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 170 i 252 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.