📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. GEN. ZYGMUNTA PODHORSKIEGO W SUWAŁKACH (Suwałki) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 77,7%
🏆 Najlepszy rok 81,4% 2024
📉 Najsłabszy rok 73,3% 2026
👥 Zdających łącznie 585

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 3,8 pkt proc. względem 2025 r. (77,1% → 73,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 509. na 532. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (77,7%).

532. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 88,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 20,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 48,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 24,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 150 - 78,9% Me: 80% · σ: 15,7% · Mo: 98% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 428 typ: 428 · publ.: 356
2024 97 - 81,4% Me: 87% · σ: 16,7% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 342 typ: 311 · publ.: 248
2025 144 - 77,1% Me: 82% · σ: 19,5% · Mo: 94% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 509 typ: 475 · publ.: 394
2026 194 - 73,3% Me: 76% · σ: 17,5% · Mo: 92% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 532 typ: 486 · publ.: 393

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 3,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 144 i 194 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.