📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 IM.LEGIONÓW POLSKICH W KOZIENICACH (Kozienice) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 75,6%
🏆 Najlepszy rok 77,2% 2023
📉 Najsłabszy rok 73,7% 2026
👥 Zdających łącznie 422

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 3,3 pkt proc. względem 2025 r. (77,0% → 73,7%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 518. na 513. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,9 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (75,6%).

513. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 88,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 20,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 44,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 29,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 91 - 77,2% Me: 83% · σ: 20,3% · Mo: 100% 98,9% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 496 typ: 496 · publ.: 418
2024 83 - 74,6% Me: 74% · σ: 19,2% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 678 typ: 608 · publ.: 502
2025 111 - 77,0% Me: 86% · σ: 23,0% · Mo: 100% 98,2% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 518 typ: 483 · publ.: 400
2026 137 - 73,7% Me: 76% · σ: 18,8% · Mo: 92% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 513 typ: 470 · publ.: 380

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 3,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 111 i 137 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.