📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W PŁOŃSKU (Płońsk) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 66,5%
🏆 Najlepszy rok 67,5% 2024
📉 Najsłabszy rok 64,8% 2023
👥 Zdających łącznie 429

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 0,2 pkt proc. względem 2025 r. (66,9% → 66,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 1038. na 902. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (66,5%).

902. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 80,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 49,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 16,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 89 - 64,8% Me: 63% · σ: 18,9% · Mo: 93% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1057 typ: 1057 · publ.: 866
2024 109 - 67,5% Me: 67% · σ: 21,9% · Mo: 96% 99,1% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1093 typ: 915 · publ.: 759
2025 109 - 66,9% Me: 70% · σ: 22,0% · Mo: 96% 97,2% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 1038 typ: 921 · publ.: 749
2026 122 - 66,6% Me: 64% · σ: 20,7% · Mo: 56% 98,4% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 902 typ: 799 · publ.: 640

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 0,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 109 i 122 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.