📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BARTOSZA GŁOWACKIEGO W TOMASZOWIE LUBELSKIM (Tomaszów Lubelski) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 79,9%
🏆 Najlepszy rok 86,3% 2024
📉 Najsłabszy rok 75,0% 2025
👥 Zdających łącznie 507

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 0,8 pkt proc. względem 2025 r. (75,0% → 75,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 612. na 426. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,1 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (79,9%).

426. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 90,7% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 22,6 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 45,7%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 30,0 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 145 - 82,6% Me: 85% · σ: 15,6% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 279 typ: 279 · publ.: 229
2024 104 - 86,3% Me: 91% · σ: 12,6% · Mo: 93% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 163 typ: 146 · publ.: 120
2025 104 - 75,0% Me: 84% · σ: 23,7% · Mo: 100% 97,1% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 612 typ: 569 · publ.: 467
2026 154 - 75,8% Me: 80% · σ: 18,0% · Mo: 96% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 426 typ: 393 · publ.: 319

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 0,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 104 i 154 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.