📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.BOLESŁAWA CHROBREGO (Bytom) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,6%
🏆 Najlepszy rok 74,1% 2024
📉 Najsłabszy rok 67,9% 2026
👥 Zdających łącznie 616

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,7 pkt proc. względem 2025 r. (69,6% → 67,9%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 889. na 838. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 2,7 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,6%).

838. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 81,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,8 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 47,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 20,9 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 160 - 70,8% Me: 70% · σ: 17,8% · Mo: 67% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 785 typ: 785 · publ.: 664
2024 124 - 74,1% Me: 76% · σ: 17,5% · Mo: 89% 100% 3 typ: 3 · publ.: 3 3 typ: 3 · publ.: 3 699 typ: 625 · publ.: 514
2025 146 - 69,6% Me: 72% · σ: 20,9% · Mo: 68% 98,6% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 889 typ: 807 · publ.: 655
2026 186 - 67,9% Me: 69% · σ: 18,7% · Mo: 74% 99,5% 5 typ: 4 · publ.: 4 5 typ: 4 · publ.: 4 838 typ: 745 · publ.: 598

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,7 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 146 i 186 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.