📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. HELENY MALCZEWSKIEJ W ZAWIERCIU (Zawiercie) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 77,4%
🏆 Najlepszy rok 79,8% 2025
📉 Najsłabszy rok 74,1% 2024
👥 Zdających łącznie 590

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 3,8 pkt proc. względem 2025 r. (79,8% → 76,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 373. na 416. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,4 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (77,4%).

416. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 91,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 23,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 47,0%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 29,1 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 147 - 79,7% Me: 87% · σ: 20,6% · Mo: 100% 98,6% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 390 typ: 390 · publ.: 324
2024 120 - 74,1% Me: 78% · σ: 21,7% · Mo: 100% 97,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 701 typ: 627 · publ.: 516
2025 125 - 79,8% Me: 88% · σ: 20,7% · Mo: 100% 99,2% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 373 typ: 351 · publ.: 295
2026 198 - 76,1% Me: 80% · σ: 19,4% · Mo: 98% 99,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 416 typ: 383 · publ.: 311

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 3,8 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 125 i 198 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.