📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁOMŻY (Łomża) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 84,5%
🏆 Najlepszy rok 86,7% 2025
📉 Najsłabszy rok 82,3% 2023
👥 Zdających łącznie 694

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 2,1 pkt proc. względem 2025 r. (86,7% → 84,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 159. na 140. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,1 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (84,5%).

140. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 97,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 31,5 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 45,1%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 39,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 172 - 82,3% Me: 89% · σ: 18,3% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 292 typ: 292 · publ.: 239
2024 157 - 84,4% Me: 89% · σ: 15,4% · Mo: 100% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 217 typ: 196 · publ.: 159
2025 161 - 86,7% Me: 92% · σ: 14,2% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 159 typ: 151 · publ.: 127
2026 204 - 84,6% Me: 88% · σ: 14,8% · Mo: 100% 99,5% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 140 typ: 129 · publ.: 111

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 2,1 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 161 i 204 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.