📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W JAROSŁAWIU (Jarosław) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 72,4%
🏆 Najlepszy rok 74,8% 2024
📉 Najsłabszy rok 67,1% 2026
👥 Zdających łącznie 569

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 6,6 pkt proc. względem 2025 r. (73,7% → 67,1%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 671. na 877. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 5,3 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (72,4%).

877. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 80,9% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 14,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 51,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 15,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 134 - 74,0% Me: 83% · σ: 22,8% · Mo: 89% 98,5% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 644 typ: 644 · publ.: 548
2024 128 - 74,8% Me: 80% · σ: 20,0% · Mo: 70% 98,4% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 663 typ: 596 · publ.: 493
2025 117 - 73,7% Me: 78% · σ: 20,6% · Mo: 96% 97,4% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 671 typ: 624 · publ.: 509
2026 190 - 67,1% Me: 68% · σ: 21,9% · Mo: 94% 96,8% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 877 typ: 777 · publ.: 624

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 6,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 117 i 190 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.