📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. DĄBRÓWKI W GNIEŹNIE (Gniezno) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,8%
🏆 Najlepszy rok 75,0% 2025
📉 Najsłabszy rok 67,0% 2023
👥 Zdających łącznie 736

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,2 pkt proc. względem 2025 r. (75,0% → 69,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 614. na 733. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 1,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,8%).

733. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 84,1% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 16,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 44,4%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 25,4 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 136 - 67,0% Me: 65% · σ: 21,3% · Mo: 63% 99,3% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 942 typ: 942 · publ.: 782
2024 183 - 71,2% Me: 72% · σ: 19,5% · Mo: 100% 99,5% 3 typ: 3 · publ.: 2 3 typ: 3 · publ.: 2 875 typ: 764 · publ.: 634
2025 172 - 75,0% Me: 76% · σ: 19,1% · Mo: 100% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 614 typ: 571 · publ.: 468
2026 245 - 69,8% Me: 70% · σ: 18,0% · Mo: 70% 99,6% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 733 typ: 656 · publ.: 530

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,2 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 172 i 245 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.