📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.HETMANA JANA TARNOWSKIEGO W TARNOWIE (Tarnów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 76,3%
🏆 Najlepszy rok 77,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 75,3% 2025
👥 Zdających łącznie 534

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 1,3 pkt proc. względem 2025 r. (75,3% → 76,6%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 601. na 396. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,2 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (76,3%).

396. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 91,4% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 23,4 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 48,8%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 27,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 138 - 75,9% Me: 78% · σ: 17,7% · Mo: 100% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 549 typ: 549 · publ.: 465
2024 127 - 77,7% Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 76% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 502 typ: 457 · publ.: 373
2025 131 - 75,3% Me: 76% · σ: 17,9% · Mo: 90% 99,2% 5 typ: 5 · publ.: 4 5 typ: 5 · publ.: 4 601 typ: 558 · publ.: 461
2026 138 - 76,6% Me: 78% · σ: 16,7% · Mo: 78% 100% 4 typ: 4 · publ.: 4 4 typ: 4 · publ.: 4 396 typ: 365 · publ.: 295

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 1,3 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 131 i 138 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.