📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ADAMA MICKIEWICZA W CIECHANOWIE (Ciechanów) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 70,6%
🏆 Najlepszy rok 83,3% 2026
📉 Najsłabszy rok 63,1% 2024
👥 Zdających łącznie 609

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu wzrósł o 10,9 pkt proc. względem 2025 r. (72,4% → 83,3%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 738. na 163. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 12,8 pkt proc. wyższy od średniej szkoły z analizowanych lat (70,6%).

163. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 96,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 30,2 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 63,6%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 19,8 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 86 - 63,4% Me: 63% · σ: 20,5% · Mo: 59% 96,5% 4 typ: 4 · publ.: 3 4 typ: 4 · publ.: 3 1118 typ: 1118 · publ.: 918
2024 168 - 63,1% Me: 63% · σ: 18,8% · Mo: 74% 99,4% 6 typ: 4 · publ.: 2 6 typ: 4 · publ.: 2 1389 typ: 1095 · publ.: 901
2025 152 - 72,4% Me: 74% · σ: 20,0% · Mo: 92% 98,7% 5 typ: 5 · publ.: 2 5 typ: 5 · publ.: 2 738 typ: 684 · publ.: 555
2026 203 - 83,3% Me: 92% · σ: 17,2% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 163 typ: 152 · publ.: 130

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik wzrósł o 10,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 152 i 203 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.