📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. STEFANA BANACHA W ŚWIDNICY (Świdnica) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 85,0%
🏆 Najlepszy rok 86,8% 2023
📉 Najsłabszy rok 81,0% 2026
👥 Zdających łącznie 491

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 5,4 pkt proc. względem 2025 r. (86,4% → 81,0%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 173. na 231. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 4,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (85,0%).

231. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 95,0% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 27,9 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 46,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 34,7 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 116 - 86,8% Me: 91% · σ: 12,2% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 166 typ: 166 · publ.: 139
2024 111 - 85,7% Me: 91% · σ: 14,6% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 180 typ: 163 · publ.: 132
2025 114 - 86,4% Me: 92% · σ: 13,9% · Mo: 96% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 173 typ: 165 · publ.: 139
2026 150 - 81,0% Me: 86% · σ: 17,2% · Mo: 98% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 231 typ: 215 · publ.: 180

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 5,4 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 114 i 150 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.