📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W LUBINIE (Lubin) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 78,0%
🏆 Najlepszy rok 80,5% 2023
📉 Najsłabszy rok 75,3% 2024
👥 Zdających łącznie 774

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 1,9 pkt proc. względem 2025 r. (79,0% → 77,2%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim poprawiła się — z 415. na 375. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 0,8 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (78,0%).

375. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 91,8% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 24,0 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 45,5%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 31,6 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 167 - 80,5% Me: 83% · σ: 15,9% · Mo: 96% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 363 typ: 363 · publ.: 301
2024 184 - 75,3% Me: 76% · σ: 17,4% · Mo: 74% 98,9% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 644 typ: 581 · publ.: 479
2025 189 - 79,0% Me: 82% · σ: 17,9% · Mo: 94% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 415 typ: 388 · publ.: 327
2026 234 - 77,2% Me: 80% · σ: 17,0% · Mo: 86% 100% 2 typ: 2 · publ.: 2 2 typ: 2 · publ.: 2 375 typ: 345 · publ.: 278

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 1,9 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 189 i 234 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.