📈 Historia wyników: matematyka poziom podstawowy (M)

Szkoła: LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE (Grodzisk Wielkopolski) — wyniki za dostępne roczniki: 2023, 2024, 2025, 2026.

Jak szkoła wypada z tego przedmiotu?

Średni wynik 69,9%
🏆 Najlepszy rok 73,7% 2024
📉 Najsłabszy rok 66,8% 2026
👥 Zdających łącznie 426

W 2026 r. średni wynik z tego przedmiotu spadł o 3,6 pkt proc. względem 2025 r. (70,4% → 66,8%).

Pozycja szkoły w rankingu ogólnopolskim pogorszyła się — z 846. na 895. miejsce.

Wynik w 2026 r. był o 3,0 pkt proc. niższy od średniej szkoły z analizowanych lat (69,9%).

895. miejsce na 4598 szkół — wynik lepszy niż 80,5% szkół w Polsce.

Jest to wynik o 13,7 pkt proc. wyższy od średniej dla szkół tego typu w Polsce (53,1%).

Średnia w gminie dla tego przedmiotu wynosi 38,3%, czyli wynik szkoły jest wyższy o 28,5 pkt proc.

Linia ciągła — średni wynik w danym roku (najedź na punkt, by zobaczyć medianę, odchylenie standardowe, modalną i liczbę zdających). Przerywana pozioma linia — średnia ze wszystkich dostępnych lat. Delikatna ukośna linia — ogólny trend.

Dane liczbowe

Rok Zdający Laureaci Średnia i statystyki Zdawalność Miejsce w mieście Miejsce w gminie Miejsce w Polsce
2023 114 - 68,5% Me: 67% · σ: 20,7% · Mo: 61% 97,4% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 867 typ: 867 · publ.: 730
2024 86 - 73,7% Me: 74% · σ: 19,1% · Mo: 100% 97,7% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 730 typ: 649 · publ.: 536
2025 81 - 70,4% Me: 72% · σ: 17,9% · Mo: 72% 100% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 846 typ: 773 · publ.: 629
2026 145 - 66,8% Me: 66% · σ: 20,0% · Mo: 50% 98,6% 1 typ: 1 · publ.: 1 1 typ: 1 · publ.: 1 895 typ: 793 · publ.: 635

W każdej komórce: pierwsza liczba — miejsce wśród wszystkich szkół w danym zakresie, typ — wyłącznie wśród szkół tego samego typu, publ. — wyłącznie wśród szkół publicznych tego samego typu (widoczne tylko dla szkół publicznych).

„Miejsce” w mieście/gminie/Polsce pokazuje pozycję szkoły wśród wszystkich szkół w danym zakresie, a kolumna „ten sam typ” zawęża porównanie wyłącznie do placówek tego samego typu (np. tylko liceów) — pozwala to ocenić wynik na tle najbardziej porównywalnych konkurentów, a nie wszystkich szkół z okolicy niezależnie od ich profilu.

Jak odczytać te wyniki?

Między rokiem 2025 a 2026 średni wynik spadł o 3,6 punktu procentowego.

W tych latach egzamin zdawało odpowiednio 81 i 145 osób. Porównywane wyniki dotyczą kolejnych, nieidentycznych roczników uczniów.

Zmiana średniego wyniku nie dowodzi samodzielnie zmiany jakości nauczania. Na rezultaty wpływają m.in. skład grupy i różnice między arkuszami egzaminacyjnymi.

Zobacz też metodologię i ograniczenia porównań.